ivana

Můj příběh

Už hodně let se věnuji rozvoji lidských zdrojů pro firmy, koučuji a připravuji tréninky pro manažery i liniové pracovníky ve velice různých společnostech, od velkých korporací až po neziskové organizace. Pomáhat lidem v rozvoji mě naplňuje a baví, lidé z mých kurzů odchází spokojeni a s novým elánem, lidé po koučinku ví, co vyzkouší zítra jinak.

Galerie Iva01
Galerie Iva03
Galerie Iva04
Galerie Iva02
Galerie Iva05

Větší část života jsem žila ve městě, teď už několikátý rok žiju na vesnici, učím se pěstovat vinohrady, zahradu, dvůr i dům, učím se žít i jíst jinak. Vedle dospělých dcer máme jedenáctiletého syna. Z postele vidím na hvězdy a z okna kanceláře na střechu naší stodoly. Denně zažívám něco nového, příležitostí k rozvoji mám tisíce, prostoru a podpory k jejich zpracování k vlastnímu učení pořád málo.

Není nic objevného, když řeknu, že výsledkem učení je pro dospělé až změna ve vlastním chování, až nový návyk. Nestačí vědět, jaké živiny jsou pro naše tělo důležité, ani zkusit jeden den jíst jinak. Třeba o výživě jsme se něco skutečně naučili, až když jsme provedli opravdovou změnu v našem stravování a držíme se jí. A co ke změně chování potřebujeme nevíce? Ano, určitě nové informace, ano, určitě si je i vyzkoušet v praxi. Nejvíc ale potřebujeme vnitřní disciplínu a vnější podporu. Motivace vás donutí začít, disciplína vytrvat. A udržet disciplínu je tím lehčí, čím větší podporu máme a cítíme.

O tom, jak obrovský je rozdíl mezi původní myšlenkou wellness a tím, co se jako wellness prodává a propaguje, diskutujeme s mojí dcerou – magistrou rekreologie - už velice dlouho. Nápad zkusit wellness v jeho pravé podstatě i v Česku a spojit ho s koučinkem přišel při sázení nového vinohradu na jaře loňského roku. Přijeli nám pomáhat i naši kamarádi – busy people z prahy - a já slyšela, jak Kristýna říká: „Já si úplně dovedu představit, jak tu trávím víc dní, jsem venku, pracuju, jím, piju a čtu odborné knížky a večer si o tom pak povídáme.“ A já si v tu chvíli uvědomila, že celé Česko pořád hledá odpočinek pouze pro tělo v masážích a ve vodě a mysl péči nedostává, i když ve světě to je už nějakou dobu jinak. Tak jsme se rozhodli to zkusit právě u nás.

Myšlenka pomáhat přímo člověku samotnému, nabízet odpočinek i individuální podporu ve formě koučinku a spojit tak naše rozlišná know-how a naše facilities do jednoho produktu, který nabídneme přímo lidem, mě nadchla. Jedině tak totiž budu moci beze zbytku naplnit své poslání: Pomáhám lidem k plnému rozvoji jejich potenciálu.

Certifikáty

01
02
03
04
05
06
07